Tõstamaa - Pärnu, 4.- 6. august 2019.

Lühike, kuid see eest intensiivne matk - üks täispikk ja kaks poolikut päeva.

Kogunesime Pärnu bussijaamas, kust sõitsime bussiga Tõstamaale. Kohalikust poest ja söögikohtast veel viimased täiendused ning asusime teele.

Läbi vee ja roostike, üle karjamaade jõudsime Seliste kanti, kus jäime ühe karjamaa nurka, lehmade joogikoha lähedusse ööbima. Osa jäi karjamaale, osa veidi pelgas loomi ning läks üle tara karjamaa kõrvale.


Hommikul olid loomad platsis ning karjamaal ööbijad pidid oma positsioonidelt taanduma. Seejärel tabas meid veel üllatusrünnak teiselpool tara kuid asi lahenes ikka rahumeelselt.

Teine päev kulges marsruudil Lao - Munalaiu sadam - Liu - Marksa - Saulepi - Valgerand.

Karjamaad, metsatukad, lahesopid. Pikk päev, teekond üle 30 kilomeetri.


Kolmanda päeva hommikul äratas meid varakult vihmasadu - olime ööbima jäänud Valgeranda, kuid vihmakatet polnud üles pannud. Ja esialgu oli uni nii magus, et ka vihma kiuste magasime edasi. Õige pea kolisime siiski metsa alla ja pakkisime kodinad kokku.

Tol päeval, vahetult enne Pärnut, tuli ületada kaldamatkade ajaloo esimene tõsisem veetakistus - Audru jõgi. Jõest ülejumisega polnud probleemi, aga matkavarustus tuli ka kuidagi üle saada. Tänu rannast leitud poollagunenud euroalusele ja kahele puurondile saime sellega üsna hõlpsasti hakkama.

Pärast seda olimegi juba Pärnus, viimane kehakinnitus Steffani pitsas ning seejärel iga roju juba oma koju :)


Matka kogupikkuseks kogunes seekord ~69km.