Tabasalu - Rannaküla, 9.-12. august 2016.

Esimene matk nüüdseks juba legendaarseks saanud Kaldamatkade seerias.

Alustasime seitsmekesi teisipäeva hommikul Tabasalust ning plaani järgi pidime finišeerima reede pärastlõunal Noarootsi poolsaarel, Einbys. Nii ladusalt meil kahjuks ei läinud...

Esimese päeva teekond kulges nii pankrannikul kui ka kaunites randades: Tabasalu – Muraste – Suurupi – Vääna Jõesuu – Keila Joa – Lohusalu – Laulasmaa – Klooga rand.

Ilm oli suurepärane, tuju oli suurepärane - reedeks Einbysse jõudmine tundus täiesti tehtav.

Kuid üsna pea sai selgeks, et matkamine polegi niivõrd lihtne... Kellel ei pidanud vastu jalad, kellel näpud - päeva lõpuks oli alles 5 matkalist ning järgmise päeva teekonda alustas ainult 4.

Ööbima jäime Klooga randa (mingil veidral põhjusel toimus õhtul veel hääletus selle üle, kas ehk veel mõned kilomeetrid teha ja jõuda Leetse RMK puhkealale, kuid õnneks kukkus see ettepanek läbi).

Kilomeetreid kogunes esimesel päeval ligi 45 (see on meie mitmepäevamatkade rekord).


Teine päev kulus põhiliselt ümber Pakri poolsaare matkates. Pärast Paldiskit ei õnnestunud enam pikalt kalda ääres jätkata ning pidime kasutama maanteid, kuid tee peale jõudmiseks pidime kõigepealt ragistama läbi roostiku ja võsa. Ööbimiskoha otsingutel meil enam suurt valikut ei olnud ning pidime leppima juhusliku metsatukaga tee ääres.


Kolmas päev: Madise – Kurkse – Pedase – Vihterpalu. Tüütuim ja üksluiseim matkapäev – tihe võsa ei lubanud enam kalda ääres liikuda, pidime kasutama teid (igav) ning omajagu ka võsas müttama (kurnav). Merd nägime vaid Kurkse sadamas. Jäime ka vihma kätte, kuid õnneks jõudsime õhtuks Vihterpalus asuvasse RMK lõkkekohta, kus saime lõket teha ning riideid kuivatada (etteruttavalt võib öelda, et see on siiani ainus kord kus on õnnestunud matkaõhtul lõket teha :) ).

Kolmanda päeva õhtuks oli matkalisi alles ainult 3...


Viimane päev: Vihterpalu – Alliklepa – Keibu laht – Rannaküla. Saime tagasi kalda äärde ning koos sellega ka mereäärse looduskauni tee. Ka päike tuli taas välja ning matka viimane päev möödus rahulikult, kiiret enam polnud.


Matka lõpetasime Rannakülas, Einby pidi veel umbes aasta ja mõne päeva ootama.

Kilomeetreid kogunes lõpetajatel ligi 140.